live satelite on pc, Free live football matches, watch free tv on pc, Champions League live satelite on pc, live football matches, watch free tv on pc, tennis, rugby

Watch LIVE the Big Football Games: on your PC or laptop with a simple mouse click!

Watch Live Football (Soccer), Sports tennis, rugby: Free on your PC. Free TV!

Watch live football games, soccer, tennis, Boxing, Golf, Rugby whatever your sport, we’ve got it all, LIVE!

Some Past Games (Fixtures): Tuesday, 24 May 2011: Manchester United v Juventus, Ireland v N.Ireland, Wednesday, 25 May 2011: Wales v Scotland, Friday, 27 May 2011: Northern Ireland v Wales, Saturday, 28 May 2011: Tenerife v Ponferradina, Mexico v Ecuador, Sunday, 29 May 2011: Scotland v Ireland, Germany v Uruguay, Caen v Marseille, Lille v Rennes, Monaco v Lyon, Inter Milan v Palermo, Wednesday, 1 June 2011: Nigeria v Argentina, Friday, 3 June 2011: Austria v Germany, Belgium v Turkey, Italy v Estonia, Belarus v France, Morocco v Congo, Saturday, 4 June 2011: Brazil v Netherlands (Holland), Morocco v Algeria, England v Switzerland, Macedonia v Ireland, Portugal v Norway, Iceland v Denmark, Monday, 6 June 2011: Ukraine v France, Tuesday, 7 June 2011: Italy v Ireland, Venezuela v Spain, Thursday, 9 June 2011: Poland v France, Saturday, 11 June 2011: Paraguay v Romania, Sunday, 12 June 2011: Spain U21 v England U21, Estudiantes La Plata v River Plate, Tuesday, 2 August 2011: Werder Bremen v Everton, Marseille v Manchester United,

Rugby: Friday, 14 April 2011: Newcastle Falcons v Northampton Saints, Newport Dragons v Ospreys, St Helens Saints v Wakefield Wildcats, Connacht Rugby v Cardiff Blues, Saturday, 16 April 2011: Leicester Tigers v Gloucester Rugby, Salford City Reds v Bradford Bulls, Sale Sharks v London Irish, Llanelli Scarlets v Munster, Leinster v Ulster Rugby, Tuesday, 19 April 2011: Gloucester Rugby v Northampton Saints, Thursday, 21 April 2011: Dewsbury Rams v Batley Bulldogs, Cardiff Blues v Benetton Treviso, Bradford Bulls v Leeds Rhinos, Saturday, 23 April 2011: London Irish v Northampton Saints, London Wasps v Bath Rugby, Ospreys v Munster, Sunday, 24 April 2011: Saracens v Gloucester Rugby, Monday, 25 April 2011: Catalans Dragons v Bradford Bulls, Friday, 29 April 2011: Castleford Tigers v Leeds Rhinos, Saturday, 30 April 2011: Munster v Harlequins, Leinster v Toulouse, Harlequins v Salford City Reds, Sunday, 1 May 2011: Northampton Saints v USAP Perpignan, Saturday, 7 May 2011: Harlequins v Saracens, Northampton Saints v Leeds Carnegie, Friday, 13 May 2011: Leinster v Ulster, Warrington Wolves v Castleford Tigers, Saturday, 14 May 2011: Leicester Tigers v Northampton Saints, Huddersfield Giants v St Helens Saints, Munster v Ospreys, Sunday, 15 May 2011: Saracens v Gloucester Rugby, Saturday, 21 May 2011: Leinster v Northampton Saints, Friday, 27 May 2011: Leeds Rhinos v Warrington Wolves, Saturday, 28 May 2011: Leicester Tigers v Saracens, Munster v Leinster, Friday, 3 June 2011: St Helens Saints v Leeds Rhinos, Saturday, 11 June 2011: Catalans Dragons v Celtic Crusaders, Argentina v French Barbarians, Sunday, 12 June 2011: Bradford Bulls v St Helens Saints,

Disclaimer: SATLIVEONPC.COM does not include streaming media. SATLIVEONPC.COM dœs not display or offer audio visual content: as this website does not host any videos or streams! Members are supplied with software and links to thousands streaming internet Tv from around the world. All video streams are copyright of their respective stations. While we make every effort to ensure the accuracy and reliability of our services, SATLIVEONPC.COM makes no warranties or guarantees as to their suitability for any purpose. SATLIVEONPC.COM accepts no responsibility for any use made of the information provided and shall not be liable for any loss suffered. Links lead to web sites over which SATLIVEONPC.COM has no control and for which we cannot accept responsibility. We are not affiliated nor claim to be affiliated with any of the owners or providers of videos/streams and websites mentionned on our web site.

Please note: Fixtures above have been computed by us based on foreign newspapers publications. Fixtures are subject to change or maybe corrected. We are not responsible for any corrections or changes as the above are only indications.

* This service is not an ebook! But Your immediate access to a members area, getting updated several times per day! MAC Users, please read first our FAQ Page!
LIVE Football News: Premiership
LIVE Football News: Football

LIVE Football News: Champions League
LIVE Football News: Europa League (UEFA Cup)



 

Premiership Live Football Feeds, Free Live Football Streams from around the World and European Football games including: Premiership and Championship live football. Champions League Football


You won’t believe how inexpensive this service is, for just £3.85, YES for just £3.85 download your favorite event LIVE, in the comfort of your own PC or laptop (The additional software if required, is given to you for free). This service is not a cheap, outdated ebook!

You don’t want to miss this unique opportunity!! You don’t want to miss this unique opportunity!!

£19.95 £3.85 Limited Special Offer

Tired of missing the Big Games because your cable company doesn’t carry it?

Are you a sports fan who wants LIVE coverage daily? With this offer you’re likely to be satisfied by the large range of events/games.

Stop paying for high-priced cable or digibox! Watch LIVE Championship Games and European football (Premiership Live Football Feeds, Free Live Football Streams from around the World and European Football games including: Premiership live football, Champions League Football, Football World Cup, Tennis, Rugby. Even the games that are not shown elsewhere).

Get quality picture and sound with broadband internet connection TODAY

You will NOW be able to watch the 3pm Premiership Matches that are NOT shown on Sky, Cable, Satellite or Local TV!!

As well as the Weekend Events, Monday Night Games & Championship League Matches

! Live Broadcasts open in Windows Media Player or Real Player !


You never pay to access, it`s completely free!
Your Access Information is Given To You INSTANTLY
£19.95
ONLY
£3.85

£19.95 £3.85 Limited Special Offer

What our customers say about us

"I’m pleasantly surprised. It didn’t take long before I was watching a great game, thanks!”
Kevin Wright

"For a sports fan like me, the channel works like a charm.”
Drew Barker


Paypal Language:
 

"Thank you very very much, I can now watch my favorite games everywhere I go – even work!” Glenn Miller

MEMBERS AREA: HERE

PREMIERSHIP TEAMS (ENGLAND)

Arsenal (Gunners), Aston Villa (Villains), Blackburn Rovers, Bolton Wanderers (Trotters), Chelsea (Pensioners), Everton (Toffees), Fulham (Cottagers), Liverpool (Reds), Manchester City (Citizens, The Blues), Manchester United (Red Devils), Newcastle (Toon), Norwich City (Canaries), Queens Park Rangers (QPR, R, Hoops), Stoke City (Potters), Sunderland (Black Cats), Swansea City (Swans), Tottenham Hotspur (Spurs), West Brom (WBA, Baggies), Wigan Athletic (Latics), Wolverhampton (Wolves)

Saturday, 1 January 2011: West Brom v Manchester United, Liverpool v Bolton, Manchester City v Blackpool, Stoke v Everton, Sunderland v Blackburn, Tottenham Hotspur v Fulham, West Ham v Wolverhampton (Wolves), Birmingham (Blues) v Arsenal, Sunday, 2 January 2011: Chelsea v Aston Villa, Wigan v Newcastle, Tuesday, 4 January 2011: Blackpool v Birmingham (Blues), Fulham v West Brom, Manchester United v Stoke, Wednesday, 5 January 2011: Arsenal v Manchester City, Aston Villa v Sunderland, Newcastle v West Ham, Wolverhampton (Wolves) v Chelsea, Blackburn v Liverpool, Bolton v Wigan, Everton v Tottenham Hotspur, Saturday, 15 January 2011: Chelsea v Blackburn, Manchester City v Wolverhampton (Wolves), Stoke v Bolton, West Brom v Blackpool, Wigan v Fulham, West Ham v Arsenal, Sunday, 16 January 2011: Birmingham (Blues) v Aston Villa, Sunderland v Newcastle, Liverpool v Everton, Tottenham Hotspur v Manchester United, Saturday, 22 January 2011: Wolverhampton (Wolves) v Liverpool, Arsenal v Wigan, Blackpool v Sunderland, Everton v West Ham, Fulham v Stoke, Manchester United v Birmingham (Blues), Newcastle v Tottenham Hotspur, Aston Villa v Manchester City, Sunday, 23 January 2011: Blackburn v West Brom, Monday, 24 January 2011: Bolton v Chelsea, Tuesday, 25 January 2011: Blackpool v Manchester United, Wigan v Aston Villa, Wednesday , 26 January 2011: Liverpool v Fulham, Tuesday, 1 February 2011: Arsenal v Everton, Sunderland v Chelsea, Manchester United v Aston Villa, West Brom v Wigan, Wednesday, 2 February 2011: Birmingham (Blues) v Manchester City, Blackburn v Tottenham Hotspur, Blackpool v West Ham, Bolton v Wolverhampton (Wolves), Fulham v Newcastle, Liverpool v Stoke, Saturday, 5 February 2011: Stoke v Sunderland, Aston Villa v Fulham, Everton v Blackpool, Manchester City v West Brom, Newcastle v Arsenal, Tottenham (Spurs) v Bolton, Wigan v Blackburn, Wolverhampton (Wolves) v Manchester United, Sunday, 6 February 2011: West Ham v Birmingham (Blues), Chelsea v Liverpool, Saturday, 12 February 2011: Manchester United v Manchester City, Arsenal v Wolverhampton (Wolves), Birmingham (Blues) v Stoke, Blackburn v Newcastle, Blackpool v Aston Villa, Liverpool v Wigan, West Brom v West Ham, Sunderland v Tottenham (Spurs), Sunday, 13 February 2011: Bolton v Everton, Monday, 14 February 2011: Fulham v Chelsea, Tuesday, 15 February 2011: Birmingham (Blues) v Newcastle, Sunday, 20 February 2011: West Brom v Wolverhampton (Wolves), Tuesday, 22 February 2011: Blackpool v Tottenham (Spurs), Wednesday, 23 February 2011: Arsenal v Stoke, Saturday, 26 February 2011: Aston Villa v Blackburn, Everton v Sunderland, Newcastle v Bolton, Stoke v West Brom, Wigan v Manchester United, Wolverhampton (Wolves) v Blackpool, Sunday, 27 February 2011: West Ham v Liverpool, Manchester City v Fulham, Tuesday, 1 March 2011: Chelsea v Manchester United, Saturday, 5 March 2011: Birmingham (Blues) v West Brom, Arsenal v Sunderland, Bolton v Aston Villa, Fulham v Blackburn, Newcastle v Everton, West Ham v Stoke, Manchester City v Wigan, Sunday, 6 March 2011: Liverpool v Manchester United, Wolverhampton (Wolves) v Tottenham (Spurs), Monday, 7 March 2011: Blackpool v Chelsea, Wednesday, 9 March 2011: Everton v Birmingham (Blues), Saturday, 19 March 2011: Tottenham (Spurs) v West Ham, Aston Villa v Wolverhampton (Wolves), Blackburn v Blackpool, Manchester United v Bolton, Stoke v Newcastle, West Brom v Arsenal, Wigan v Birmingham (Blues), Everton v Fulham, Sunday, 20 March 2011: Sunderland v Liverpool, Chelsea v Manchester City, Saturday, 2 April 2011: West Ham v Manchester United, Birmingham (Blues) v Bolton, Newcastle v Wolverhampton (Wolves), Stoke v Chelsea, West Brom v Liverpool, Wigan v Tottenham (Spurs), Arsenal v Blackburn, Sunday, 3 April 2011: Fulham v Blackpool, Manchester City v Sunderland, Saturday, 9 April 2011: Wolverhampton (Wolves) v Everton, Blackburn v Birmingham (Blues), Bolton v West Ham, Chelsea v Wigan, Manchester United v Fulham, Sunderland v West Brom, Tottenham (Spurs) v Stoke, Sunday, 10 April 2011: Blackpool v Arsenal, Aston Villa v Newcastle, Monday, 11 April 2011: Liverpool v Manchester City, Saturday, 16 April 2011: Birmingham (Blues) v Sunderland, Blackpool v Wigan, Everton v Blackburn, West Brom v Chelsea, West Ham v Aston Villa, Sunday, 17 April 2011: Arsenal v Liverpool, Tuesday, 19 April 2011: Newcastle v Manchester United, Wednesday, 20 April 2011: Chelsea v Birmingham (Blues), Tottenham (Spurs) v Arsenal, Saturday, 23 April 2011: Manchester United v Everton, Aston Villa v Stoke, Blackpool v Newcastle, Liverpool v Birmingham (Blues), Sunderland v Wigan, Tottenham (Spurs) v West Brom, Wolverhampton (Wolves) v Fulham, Chelsea v West Ham, Sunday, 24 April 2011: Bolton v Arsenal, Monday, 25 April 2011: Blackburn v Manchester City, Tuesday, 26 April 2011: Stoke v Wolverhampton (Wolves), Wednesday, 27 April 2011: Fulham v Bolton, Saturday, 30 April 2011: Blackburn v Bolton, Blackpool v Stoke, Sunderland v Fulham, West Brom v Aston Villa, Wigan v Everton, Chelsea v Tottenham (Spurs), Sunday, 1 May 2011: Birmingham (Blues) v Wolverhampton (Wolves), Liverpool v Newcastle, Arsenal v Manchester United, Manchester City v West Ham, Saturday, 7 May 2011: Aston Villa v Wigan, Bolton v Sunderland, Everton v Manchester City, Newcastle v Birmingham (Blues), West Ham v Blackburn, Tottenham v Blackpool, Sunday, 8 May 2011: Wolverhampton (Wolves) v West Brom (WBA), Stoke v Arsenal (Gunners), Manchester United v Chelsea, Monday, 9 May 2011: Fulham v Liverpool, Tuesday, 10 May 2011: Manchester City v Tottenham (Spurs), Saturday, 14 May 2011: Blackburn v Manchester United, Blackpool v Bolton, Sunderland v Wolverhampton (Wolves), West Brom (WBA) v Everton, Sunday, 15 May 2011: Chelsea v Newcastle, Arsenal (Gunners) v Aston Villa, Birmingham (Blues) v Fulham, Liverpool v Tottenham (Spurs), Wigan v West Ham, Tuesday, 17 May 2011: Manchester City v Stoke, Sunday, 22 May 2011: Aston Villa v Liverpool, Bolton v Manchester City, Everton v Chelsea, Fulham v Arsenal (Gunners), Manchester United v Blackpool, Newcastle v West Brom (WBA), Stoke v Wigan, Tottenham (Spurs) v Birmingham (Blues), West Ham v Sunderland, Wolverhampton (Wolves) v Blackburn,

Saturday, 14 August 2010: Tottenham Hotspur v Manchester City, Aston Villa v West Ham, Blackburn v Everton, Bolton v Fulham, Sunderland v Birmingham (Blues), Wigan v Blackpool, Wolverhampton (Wolves) v Stoke, Chelsea v West Brom, Sunday, 15 August 2010: Liverpool v Arsenal, Monday, 16 August 2010: Manchester United v Newcastle, Saturday, 21 August 2010: Arsenal v Blackpool, Birmingham (Blues) v Blackburn, Everton v Wolverhampton (Wolves), Stoke v Tottenham Hotspur, West Brom v Sunderland, West Ham v Bolton, Wigan v Chelsea, Sunday, 22 August 2010: Newcastle v Aston Villa, Fulham v Manchester United, Monday, 23 August 2010: Manchester City v Liverpool, Saturday, 28 August 2010: Blackburn v Arsenal, Blackpool v Fulham, Chelsea v Stoke, Tottenham Hotspur v Wigan, Wolverhampton (Wolves) v Newcastle, Manchester United v West Ham, Sunday, 29 August 2010: Bolton v Birmingham (Blues), Liverpool v West Brom, Sunderland v Manchester City, Aston Villa v Everton, Saturday, 11 September 2010: Everton v Manchester United, Arsenal v Bolton, Fulham v Wolverhampton (Wolves), Manchester City v Blackburn, Newcastle v Blackpool, West Brom v Tottenham Hotspur, West Ham v Chelsea, Wigan v Sunderland, Sunday, 12 September 2010: Birmingham (Blues) v Liverpool, Monday, 13 September 2010: Stoke v Aston Villa, Saturday, 18 September 2010: Stoke v West Ham, Aston Villa v Bolton, Blackburn v Fulham, Everton v Newcastle, Tottenham Hotspur v Wolverhampton (Wolves), West Brom v Birmingham (Blues), Sunderland v Arsenal, Sunday, 19 September 2010: Manchester United v Liverpool, Wigan v Manchester City, Chelsea v Blackpool, Saturday, 25 September 2010: Manchester City v Chelsea, Arsenal v West Brom, Birmingham (Blues) v Wigan, Blackpool v Blackburn, Fulham v Everton, Liverpool v Sunderland, West Ham v Tottenham Hotspur, Sunday, 26 September 2010: Bolton v Manchester United, Wolverhampton (Wolves) v Aston Villa, Newcastle v Stoke, Saturday, 2 October 2010: Wigan v Wolverhampton (Wolves), Birmingham (Blues) v Everton, Stoke v Blackburn, Sunderland v Manchester United, Tottenham Hotspur v Aston Villa, West Brom v Bolton, West Ham v Fulham, Sunday, 3 October 2010: Manchester City v Newcastle, Liverpool v Blackpool, Chelsea v Arsenal, Saturday, 16 October 2010: Arsenal v Birmingham (Blues), Fulham v Tottenham Hotspur, Manchester United v West Brom, Newcastle v Wigan, Wolverhampton (Wolves) v West Ham, Aston Villa v Chelsea, Sunday, 17 October 2010: Everton v Liverpool, Blackpool v Manchester City, Monday, 18 October 2010: Blackburn v Sunderland, Saturday, 23 October 2010: Tottenham Hotspur v Everton, Birmingham (Blues) v Blackpool, Chelsea v Wolverhampton (Wolves), Sunderland v Aston Villa, West Brom v Fulham, Wigan v Bolton, West Ham v Newcastle, Sunday, 24 October 2010: Stoke v Manchester United, Liverpool v Blackburn, Manchester City v Arsenal, Saturday, 30 October 2010: Arsenal v West Ham, Blackburn v Chelsea, Everton v Stoke, Fulham v Wigan, Wolverhampton (Wolves) v Manchester City, Manchester United v Tottenham Hotspur, Sunday, 31 October 2010: Aston Villa v Birmingham (Blues), Newcastle v Sunderland, Bolton v Liverpool, Monday, 1 November 2010: Blackpool v West Brom, Saturday, 6 November 2010: Bolton v Tottenham Hotspur, Birmingham (Blues) v West Ham, Blackburn v Wigan, Blackpool v Everton, Fulham v Aston Villa, Manchester United v Wolverhampton (Wolves), Sunderland v Stoke, Sunday, 7 November 2010: Arsenal v Newcastle, West Brom v Manchester City, Liverpool v Chelsea, Tuesday, 9 November 2010: Stoke v Birmingham (Blues), Tottenham Hotspur v Sunderland, Wednesday, 10 November 2010: Aston Villa v Blackpool, Chelsea v Fulham, Newcastle v Blackburn, West Ham v West Brom, Wigan v Liverpool, Everton v Bolton, Manchester City v Manchester United, Wolverhampton (Wolves) v Arsenal, Saturday, 13 November 2010: Aston Villa v Manchester United, Manchester City v Birmingham (Blues), Newcastle v Fulham, Tottenham Hotspur v Blackburn, West Ham v Blackpool, Wigan v West Brom, Wolverhampton (Wolves) v Bolton, Stoke v Liverpool, Sunday, 14 November 2010: Everton v Arsenal, Chelsea v Sunderland, Saturday, 20 November 2010: Arsenal v Tottenham Hotspur, Birmingham (Blues) v Chelsea, Blackpool v Wolverhampton (Wolves), Bolton v Newcastle, Manchester United v Wigan, West Brom v Stoke, Liverpool v West Ham, Sunday, 21 November 2010: Blackburn v Aston Villa, Fulham v Manchester City, Monday, 22 November 2010: Sunderland v Everton, Saturday, 27 November 2010: Aston Villa v Arsenal, Bolton v Blackpool, Everton v West Brom, Fulham v Birmingham (Blues), Manchester United v Blackburn, Stoke v Manchester City, West Ham v Wigan, Wolverhampton (Wolves) v Sunderland, Sunday, 28 November 2010: Newcastle v Chelsea, Tottenham Hotspur v Liverpool, Saturday, 4 December 2010: Arsenal v Fulham, Birmingham (Blues) v Tottenham Hotspur, Blackburn v Wolverhampton (Wolves), Chelsea v Everton, Manchester City v Bolton, Wigan v Stoke, Blackpool v Manchester United, Sunday, 5 December 2010: West Brom v Newcastle, Sunderland v West Ham, Monday, 6 December 2010: Liverpool v Aston Villa, Saturday, 11 December 2010: Aston Villa v West Brom, Everton v Wigan, Fulham v Sunderland, Stoke v Blackpool, West Ham v Manchester City, Newcastle v Liverpool, Sunday, 12 December 2010: Bolton v Blackburn, Wolverhampton (Wolves) v Birmingham (Blues), Tottenham Hotspur v Chelsea, Monday, 13 December 2010: Manchester United v Arsenal, Saturday, 18 December 2010: Sunderland v Bolton, Arsenal v Stoke, Birmingham (Blues) v Newcastle, Blackburn v West Ham, Wigan v Aston Villa, Liverpool v Fulham, Sunday, 19 December 2010: West Brom v Wolverhampton (Wolves), Blackpool v Tottenham Hotspur, Chelsea v Manchester United, Monday, 20 December 2010: Manchester City v Everton, Sunday, 26 December 2010: Fulham v West Ham, Blackburn v Stoke, Blackpool v Liverpool, Bolton v West Brom, Everton v Birmingham (Blues), Manchester United v Sunderland, Newcastle v Manchester City, Wolverhampton (Wolves) v Wigan, Aston Villa v Tottenham Hotspur, Monday, 27 December 2010: Arsenal v Chelsea, Tuesday, 28 December 2010: Manchester City v Aston Villa, Stoke v Fulham, Sunderland v Blackpool, Tottenham Hotspur v Newcastle, West Brom v Blackburn, West Ham v Everton, Birmingham (Blues) v Manchester United, Wednesday, 29 December 2010: Chelsea v Bolton, Wigan v Arsenal, Liverpool v Wolverhampton (Wolves), City,

Please note: Fixtures above have been computed by us based on foreign newspapers publications. Fixtures are subject to change or maybe corrected. We are not responsible for any corrections or changes as the above are only indications

FA Cup: Saturday , 08 January 2011: Arsenal v Leeds United, Burton Albion v Middlesbrough, Scunthorpe v Everton, Sheffield v Aston Villa, tevenage Borough v Newcastle, Sunday , 09 January 2011: Manchester United v Liverpool, Leicester v Manchester City, Monday, 10 January 2011: Crawley Town v Derby County, Tuesday, 11 January 2011: West Ham v Birmingham, Wednesday, 12 January 2011: Ipswich Town v Arsenal, Tuesday, 18 January 2011: Manchester City v Leicester, Cardiff City v Stoke, Carlisle v Huddersfield, Wednesday, 19 January 2011: Leeds v Arsenal, Tuesday, 25 January 2011: Arsenal v Ipswich Town, Wednesday , 26 January 2011: Birmingham v West Ham, Saturday , 29 January 2011: Everton v Chelsea, Swansea v Leyton, Birmingham v Coventry, Stevenage v Reading, Torquay v Crawley, Southampton v Manchester United, Sunday , 30 January 2011: Arsenal v Huddersfield, Notts v Manchester City, Fulham v Tottenham, Saturday, 19 February 2011: Chelsea v Everton, Birmingham v Sheffield Wednesday, Stoke v Brighton & HA, Manchester United v Crawley Town, Sunday, 20 February 2011: Manchester City v Notts County, Fulham v Bolton, Leyton Orient v Arsenal, Monday, 21 February 2011: West Ham v Burnley, Sunday, 27 February 2011: Arsenal v Birmingham (Carling Cup Final), Tuesday, 1 March 2011: Everton v Reading, Wednesday, 2 March 2011: Arsenal v Leyton Orient, Manchester City v Aston Villa, Saturday, 12 March 2011: Birmingham v Bolton, Manchester United v Arsenal, Sunday, 13 March 2011: Stoke City v West Ham, Manchester City v Reading, Saturday, 16 April 2011: Manchester City v Manchester United, Sunday, 17 April 2011: Bolton v Stoke, Saturday, 14 May 2011: Manchester City v Stoke (Final)

Saturday , 13 February 2010: Chelsea v Cardiff, Southampton v Portsmouth, Swansea v Newcastle, Preston NE v Blackpool, Reading v West Bromwich, Derby v Birmingham (Blues), Manchester City v Stoke, Sunday , 14 February 2010: Bolton v Tottenham, Fulham v Notts, Crystal Palace v Aston Villa, Wednesday, 24 February 2010: Stoke City v Manchester City, Aston Villa v Crystal Palace, Tottenham v Bolton, Saturday, 6 March 2010: Portsmouth v Birmingham (Blues), Fulham v Tottenham, Sunday, 7 March 2010: Reading v Aston Villa, Chelsea v Stoke, Saturday, 15 May 2010: Chelsea v Portsmouth

BUNDESLIGA TEAMS (GERMANY)

Augsburg, Bayer Leverkusen, Bayern Munich, Borussia Dortmund, Borussia M'gladbach, Cologne, Hamburg, Hannover 96, Hertha Berlin, Mainz, Nuremberg, Freiburg, Kaiserslautern, Schalke 04, TSG Hoffenheim, VfB Stuttgart, Werder Bremen, Wolfsburg

SCOTTISH PREMIER LEAGUE

Aberdeen , Celtic, Dundee United, Hamilton, Hearts (Heart of Midlothian), Hibernian, Inverness Caledonian Thistle, Kilmarnock, Motherwell, Rangers, St Johnstone, St Mirren

PRIMERA DIVISION (SPAIN)

Athletic Bilbao, Atletico Madrid, Barcelona, Espanyol, Getafe, Granada, Levante, Malaga, Mallorca, Osasuna, Racing Santander, Rayo Vallecano, Real Betis, Real Madrid, Real Sociedad, Real Zaragoza, Sevilla, Sporting Gijon, Valencia, Villarreal,

SERIE A / CALCIO (ITALY)

AC Milan, Atalanta, Bologna, Cagliari, Catania, Cesena, Chievo Verona, Fiorentina, Genoa, Inter Milan (Internazionale), Juventus, Lazio, Lecce, Napoli, Novara, Palermo, Parma, AS Roma, Siena, Udinese

LIGUE 1 (FRANCE)

Ajaccio, Auxerre, Bordeaux, Brest, Caen, Dijon, Evian Thonon Gaillar, Lille, Lorient, Lyon, Marseille, Montpellier, Nancy, Nice, PSG, Rennes, Sochaux, St Etienne, Toulouse, Valenciennes

Portuguese Liga Sagres

Académica de Coimbra, Beira-Mar, Benfica, Braga, Guimaraes, Maritimo, Nacional, Naval, Olhanense, Paços de Ferreira, Portimonense , Porto, Rio Ave, Sporting Clube, Uniao Leiria, Vitoria Setubal

Champions League / UEFA Cup Teams and Fixtures

Group A: FC Twente, Inter Milan, Tottenham Hotspur, Werder Bremen; Group B: Benfica, Hapoel Tel-Aviv, Lyon, Schalke 04; Group C: Bursaspor, Manchester United, Rangers, Valencia; Group D: Barcelona, Copenhagen, Panathinaikos, Rubin Kazan; Group E: Basle, Bayern Munich, CFR Cluj, Roma; Group F: Chelsea, MSK Zilina, Marseille, Spartak Moscow; Group G: AC Milan, Ajax, Auxerre, Real Madrid; Group H: Arsenal, Braga, Partizan Belgrade, Shakhtar Donetsk

Champions League:

Tuesday, 14 September 2010: Barcelona v Panathinaikos, Benfica v Hapoel Tel-Aviv, Bursaspor v Valencia, Copenhagen v Rubin Kazan, Twente v Inter Milan, Lyon v Schalke 04, Manchester United v Rangers, Werder Bremen v Tottenham Hotspur, Wednesday, 15 September 2010: AC Milan v Auxerre, Arsenal v Braga, CFR Cluj v Basle, MSK Zilina v Chelsea, Marseille v Spartak Moscow, Real Madrid v Ajax, Shakhtar Donetsk v Partizan Belgrade, Tuesday, 28 September 2010: Ajax v AC Milan, Auxerre v Real Madrid, Basle v Bayern Munich, Braga v Shakhtar Donetsk, Chelsea v Marseille, Partizan Belgrade v Arsenal, Roma v CFR Cluj, Spartak Moscow v MSK Zilina, Wednesday, 29 September 2010: Hapoel Tel-Aviv v Lyon, Inter Milan v Werder Bremen, Panathinaikos v Copenhagen, Rangers v Bursaspor, Rubin Kazan v Barcelona, Schalke 04 v Benfica, Tottenham Hotspur v Twente, Valencia v Manchester United, Tuesday, 19 October 2010: Ajax v Auxerre, Arsenal v Shakhtar Donetsk, Bayern Munich v CFR Cluj, Braga v Partizan Belgrade, Marseille v MSK Zilina, Real Madrid v AC Milan, Roma v Basle, Spartak Moscow v Chelsea, Wednesday, 20 October 2010: Barcelona v Copenhagen, Twente v Werder Bremen, Inter Milan v Tottenham Hotspur, Lyon v Benfica, Manchester United v Bursaspor, Panathinaikos v Rubin Kazan, Rangers v Valencia, Schalke 04 v Hapoel Tel-Aviv, Tuesday, 2 November 2010: Benfica v Lyon, Bursaspor v Manchester United, Copenhagen v Barcelona, Hapoel Tel-Aviv v Schalke 04, Rubin Kazan v Panathinaikos, Tottenham Hotspur v Inter Milan, Valencia v Rangers, Werder Bremen v Twente, Wednesday, 3 November 2010: AC Milan v Real Madrid, Auxerre v Ajax, Basle v Roma, CFR Cluj v Bayern Munich, Chelsea v Spartak Moscow, MSK Zilina v Marseille, Partizan Belgrade v Braga, Shakhtar Donetsk v Arsenal, Tuesday, 23 November 2010: Ajax v Real Madrid, Auxerre v AC Milan, Basle v CFR Cluj, Braga v Arsenal, Chelsea v MSK Zilina, Partizan Belgrade v Shakhtar Donetsk, Roma v Bayern Munich, Spartak Moscow v Marseille, Wednesday, 24 November 2010: Hapoel Tel-Aviv v Benfica, Inter Milan v Twente, Panathinaikos v Barcelona, Rangers v Manchester United, Rubin Kazan v Copenhagen, Schalke 04 v Lyon, Tottenham Hotspur v Werder Bremen, Valencia v Bursaspor, Tuesday, 7 December 2010: Barcelona v Rubin Kazan, Benfica v Schalke 04, Bursaspor v Rangers, Copenhagen v Panathinaikos, Twente v Tottenham Hotspur, Lyon v Hapoel Tel-Aviv, Manchester United v Valencia, Werder Bremen v Inter Milan, Wednesday, 8 December 2010: AC Milan v Ajax, Arsenal v Partizan Belgrade, Bayern Munich v Basle, CFR Cluj v Roma, MSK Zilina v Spartak Moscow, Marseille v Chelsea, Real Madrid v Auxerre, Shakhtar Donetsk v Braga, Tuesday, 15 February 2011: AC Milan v Tottenham, Valencia v Schalke 04, Wednesday, 16 February 2011: Arsenal v Barcelona, Roma v Shakhtar Donetsk, Tuesday, 22 February 2011: Kobenhavn v Chelsea, Lyon v Real Madrid, Wednesday, 23 February 2011: Marseille v Manchester United, Inter Milan v Bayern Munich, Tuesday, 8 March 2011: Shakhtar Donetsk v Roma, Barcelona v Arsenal, Wednesday, 9 March 2011: Schalke v Valencia, Tottenham v AC Milan, Monday, 14 March 2011: Bayern Munich v Inter Milan, Manchester United v Marseille, Wednesday, 16 March 2011: Chelsea v Kobenhavn, Real Madrid v Lyon, Tuesday, 5 April 2011: Inter Milan v Schalke, Real Madrid v Tottenham, Wednesday, 6 April 2011: Barcelona v Shakhtar Donetsk, Chelsea v Manchester United, Tuesday, 12 April 2011: Shakhtar Donetsk v Barcelona, Manchester United v Chelsea, Wednesday, 13 April 2011: Tottenham v Real Madrid, Schalke v Inter Milan, Tuesday, 26 April 2011: Schalke v Manchester United, Wednesday, 27 April 2011: Real Madrid v Barcelona (El Classico), Tuesday, 3 May 2011: Barcelona v Real Madrid (El Classico), Wednesday, 4 May 2011: Manchester United v Schalke 04, Saturday, 28 May 2011: Barcelona v Manchester United (Final, Wimbley)

Tuesday, 30 March 2010: Bayern Munich v Manchester United, Lyon v Bordeaux, Wednesday, 31 March 2010: Arsenal v Barcelona, Inter Milan v CSKA Moscow, Tuesday, 6 April 2010: CSKA Moscow v Inter Milan, Barcelona v Arsenal, Wednesday, 7 April 2010: Bordeaux v Lyon, Manchester United v Bayern Munich, Tuesday, 20 April 2010: Inter Milan v Barcelona, Wednesday, 21 April 2010: Bayern Munich v Lyon, Tuesday, 27 April 2010: Lyon v Bayern Munich, Wednesday, 28 April 2010: Barcelona v Inter Milan, Saturday, 22 May 2010: Bayern Munich v Inter Milan

UEFA Cup (Europa League):
Tuesday, 17 August 2010: Besiktas v Helsinki, Aris Thessaloniki v Austria Wien, Zenit Petersburg v AJ Auxerre, Rosenborg v Kobenhavn, Sparta Prague v MSK Zilina, Young Boys v Tottenham, Dynamo Kiev v Ajax, Thursday, 16 September 2009: Red Bull Salzburg v Manchester City, Juventus v Lech Poznan, Aris Thessaloniki v Atletico Madrid, Bayer 04 Leverkusen v Rosenborg, Lille v Sporting Lisbon, Levski Sofia v AA Gent, Dinamo Zagreb v Villarreal, Club Brugge v PAOK Saloniki, AZ v Sheriff Tiraspol, Dynamo Kiev v BATE Borisov, Sparta Prague v Palermo, Lausanne Sports v CSKA Moscow, Anderlecht v Zenit Petersburg, AEK Athens v HNK Hajduk Split, Stuttgart v Young Boys, Getafe v OB Odense, Debrecen v Metalist Kharkiv, PSV v Sampdoria, Karpaty Lviv v Borussia Dortmund, Sevilla v PSG, Napoli v Utrecht, Liverpool v Steaua Bucharest, Besiktas v CSKA Sofia, Porto v SK Rapid Wien, Thursday, 30 September 2009: CSKA Moscow v Sparta Prague, Hajduk Split v RSC Anderlecht, Zenit Petersburg v AEK Athens, OB Odense v VFB Stuttgart, Young Boys Bern v Getafe, Sampdoria v Debrecen, Metalist Kharkiv v PSV, PSG v Karpaty Lviv, Borussia Dortmund v FC Sevilla, Steaua Bucharest v Napoli, Utrecht v Liverpool, Rapid Wien v Besiktas, CSKA Sofia v FC Porto, Lech Poznan v Red Bull Salzburg, Manchester City v Juventus, Rosenborg v Aris Thessaloniki, Atletico Madrid v Bayer Leverkusen, AA Gent v Lille, Sporting Lisbon v Levski Sofia, PAOK Saloniki v Dinamo Zagreb, Villarreal v Club Brugge, BATE Borisov v AZ, Sheriff Tiraspol v Dynamo Kiev, Palermo v FC Lausanne, Thursday, 21 October 2009: Zenit Petersburg v HNK Hajduk Split, Anderlecht v AEK Athens, Young Boys v OB Odense, Stuttgart v Getafe, Metalist Kharkiv v Sampdoria, Debrecen v PSV, Borussia Dortmund v PSG, Karpaty Lviv v Sevilla, Utrecht v Steaua Bucharest, Napoli v Liverpool, CSKA Sofia v SK Rapid Wien, Besiktas v Porto, Manchester City v Lech Poznan, Red Bull Salzburg v Juventus, Atletico Madrid v Rosenborg, Aris Thessaloniki v Bayer 04 Leverkusen, Sporting Lisbon v AA Gent, Lille v Levski Sofia, Villarreal CF v PAOK Saloniki, Dinamo Zagreb v Club Brugge, Sheriff Tiraspol v FC BATE Borisov, AZ v Dynamo Kyiv, US Palermo v CSKA Moscow, Sparta Prague v FC Lausanne, Thursday, 4 November 2010: Lech Poznan v Manchester City, Juventus v Red Bull Salzburg, Rosenborg v Atletico Madrid, Bayer Leverkusen v Aris Thessaloniki, AA Gent v Sporting Lisbon, Levski Sofia v Lille, PAOK Saloniki v Villarreal, Club Brugge v Dinamo Zagreb, BATE Borisov v Sheriff Tiraspol, Dynamo Kiev v AZ, CSKA Moscow v US Palermo, Lausanne Sports v Sparta Prague, HNK Hajduk Split v Zenit Petersburg, AEK Athens v Anderlecht, OB Odense v Young Boys, Getafe v VFB Stuttgart, Sampdoria v Metalist Kharkiv, PSV v Debrecen, PSG v Borussia Dortmund, Sevilla v Karpaty Lviv, Steaua Bucharest v Utrecht, Liverpool v Napoli, Rapid Wien v CSKA Sofia, Porto v Besiktas, Wednesday, 1 December 2010: Zenit Petersburg v RSC Anderlecht, HNK Hajduk Split v AEK Athens, Young Boys v VFB Stuttgart, OB Odense v Getafe, Metalist Kharkiv v Debrecen, Sampdoria v PSV, Manchester City v Red Bull, Lech Poznan v Juventus, Atletico Madrid v Aris Thessaloniki, Rosenborg v Bayer Leverkusen, Sporting Lisbon v Lille, AA Gent v Levski Sofia, Thursday, 2 December 2010: CSKA Moscow v FC Lausanne, Borussia Dortmund v Karpaty Lviv, PSG v Sevilla, Utrecht v Napoli, Steaua Bucharest v Liverpool, CSKA Sofia v Besiktas, Rapid Wien v Porto, Villarreal v Dinamo Zagreb, PAOK Saloniki v Club Brugge, Sheriff Tiraspol v AZ, BATE Borisov v Dynamo Kyiv, Palermo v Sparta Prague, Wednesday, 15 December 2010: Dinamo Zagreb v Saloniki, Brugge v Villarreal, AZ v BATE Borisov, Dynamo Kiev v Sheriff Tiraspol, Sparta Prague v CSKA Moscow, Lausanne Sports v Palermo, Karpaty Lviv v PSG, Sevilla v Borussia Dortmund, Napoli v Steaua Bucharest, Liverpool v Utrecht, Besiktas v Rapid Wien, Porto v CSKA Sofia, Thursday, 16 December 2010: Red Bull Salzburg v Lech Poznan, Juventus v Manchester City, Aris Thessaloniki v Rosenborg, Leverkusen v Atletico Madrid, Lille v Gent, Levski Sofia v Sporting Lisbon, Anderlecht FC v HNK Hajduk Split, AEK Athens v Zenit Petersburg, Stuttgart v OB Odense, Getafe v Young Boys, Debrecen v Sampdoria, PSV v Metalist Kharkiv, Tuesday, 15 February 2011: Aris Thessaloniki v Manchester City, Thursday, 17 February 2011: Metalist Kharkiv v Bayer Leverkusen, Napoli v Villarreal, Anderlecht v Ajax, Lech Poznan v Sporting Braga, Besiktas v Dynamo Kyiv, Benfica Lisbon v VFB Stuttgart, BATE Borisov v PSG, Rangers v Sporting, Sparta Prague v Liverpool, Saloniki v CSKA Moscow, Sevilla v Porto, Tuesday, 22 February 2011: CSKA Moscow v PAOK Saloniki, Wednesday, 23 February 2011: Porto v Sevilla, Thursday, 24 February 2011: Sporting Lisbon v Rangers, Liverpool v Sparta Prague, Spartak Moscow v Basel, PSV v Lille, Bayer Leverkusen v Metalist Kharkiv, Villarreal v Napoli, Ajax v Anderlecht, Braga v Lech Poznan, Dynamo Kyiv v Besiktas, Manchester City v Aris Thessaloniki, Twente v Rubin Kazan, Stuttgart v Benfica, PSG v BATE Borisov, Thursday, 10 March 2011: CSKA Moscow v FC Porto, PSV v Rangers, Bayer Leverkusen v Villarreal, Braga v Liverpool, Benfica v PSG, Dynamo Kiev v Manchester City, Twente v Zenit Petersburg, Ajax v Spartak Moscow, Thursday, 17 March 2011: PSG v Benfica Lisbon, Manchester City v Dynamo Kyiv, Zenit Petersburg v FC Twente, Spartak Moscow v Ajax, Porto v CSKA Moscow, Rangers v PSV, Villarreal v Bayer Leverkusen, Liverpool v Sporting Braga, Thursday, 7 April 2011: Benfica v PSV Eindhoven, Dynamo Kiev v Sporting Braga, Porto v Spartak Moscow, Villarreal v Twente,

Thursday, 8 April 2010: Liverpool v Benfica, Wolfsburg v Fulham, Atletico Madrid v Valencia, Standard de Liege v Hamburg, Thursday, 22 April 2010: Atletico Madrid v Liverpool, Hamburg v Fulham, Thursday, 29 April 2010: Fulham v Hamburg, Liverpool v Atletico Madrid, Wednesday, 12 May 2010: Atletico Madrid v Fulham

 

World Cup 2010 Qualifications and Friendlies

Scotland v Norway, Finland v Arzerbaijan, Faroe Islands v Austria, England v Kazakhstan, Wales v Liechtenstein, Georgia v Cyprus, Ukraine v Croatia, Hungary v Albania, Denmark v Malta, Sweden v Portugal, Turkey v Bosnia, Luxembourg v Israel, Bulgaria v Italy, Poland v Czech Republic, Slovenia v Northern Ireland, Romania v France, Holland v Iceland, Germany v Russia, Estonia v Spain, Bolivia v Peru, Argentina v Uruguay, USA v Cuba, Colombia v Paraguay, Jamaica v Mexico, Honduras v Canada, Guatemala v Trinidad, Austria v Serbia, Belarus v England, Belgium v Spain, Bosnia-Herzegovina v Armenia, Croatia v Andorra, Czech Republic v Slovenia, Estonia v Turkey, Georgia v Bulgaria, Germany v Wales, Greece v Switzerland, Iceland v FYR Macedonia, Italy v Montenegro, Latvia v Israel, Lithuania v Faroe Islands, Luxembourg v Moldova, Malta v Hungary, Northern Ireland v San Marino, Norway v Holland, Portugal v Albania, Rep of Ireland v Cyprus, Russia v Finland, Slovakia v Poland, Australia v Qatar, Paraguay v Peru; Chile v Argentina, Brazil v Colombia, Venezuela v Ecuador; Wedneday 19 November 2008: Bahrain v Australia, U.A.E. v Iran, Qatar v Japan, Saudi Arabia v South Korea, Denmark v Wales, Germany v England, Northern Ireland v Hungary; Austria v Turkey, Bahrain v Australia, Brazil v Portugal, Colombia v Nigeria, Cyprus v Belarus, Denmark v Wales, France v Uruguay, Greece v Italy, Holland v Sweden, Rep of Ireland v Poland, Romania v Georgia, Scotland v Argentina, Serbia v Bulgaria, South Africa v Cameroon, Spain v Chile, Switzerland v Finland, Ukraine v Norway, Zambia v Rwanda, Saturday, 6 June 2009: Albania v Portugal, Azerbaijan v Wales, Belarus v Andorra, Bulgaria v Ireland, Croatia v Ukraine, Cyprus v Montenegro, Finland v Liechtenstein, Macedonia v Norway, Iceland v Holland, Kazakhstan v England, Lithuania v Romania, Serbia v Austria, Slovakia v San Marino, Sweden v Denmark, Uzbekistan v Japan, Zambia v Rwanda, Qatar v Australia, UAE v South Korea, Tunisia v Mozambique, Bolivia v Venezuela, Argentina v Colombia, Paraguay v Chile, Trinidad and Tobago v Costa Rica, El Salvador v Mexico, USA v Honduras, Wednesday, 10 June 2009: England v Andorra, Faroe Islands v Serbia, Finland v Russia, Macedonia v Iceland, Holland v Norway, Sweden v Malta, Ukraine v Kazakhstan, Australia v Bahrain, Japan v Qatar, South Korea v Saudi Arabia, Iran v UAE, Ecuador v Argentina, Colombia v Peru, Brazil v Paraguay, Venezuela v Uruguay, Chile v Bolivia, Honduras v El Salvador, Mexico v Trinidad, Saturday, 5 September 2009: Australia v South Korea, Holland (Netherlands) v Japan, Rwanda v Egypt, Scotland v Macedonia, Ukraine v Andorra, Gabon v Cameroon, Armenia v Bosnia, Azerbaijan v Finland, Russia v Liechtenstein, England v Slovenia, Bulgaria v Montenegro, Moldova v Luxembourg, Ivory Coast v Burkina Faso, Denmark v Portugal, Georgia v Italy, Hungary v Sweden, Turkey v Estonia, Israel v Latvia, Poland v Ireland, Cyprus v Ireland, Slovakia v Czech Republic, Croatia v Belarus, Jordan v Malaysia, Angola v Senegal, Germany v South Africa, Iceland v Norway, Bahrain v Saudi Arabia, France v Romania, Spain v Belgium, Peru v Uruguay, Colombia v Ecuador, Paraguay v Bolivia, Sunday, 6 September 2009: Paraguay v Bolivia, USA v El Salvador, Argentina v Brazil (Brasil), Honduras v Trinidad, Chile v Venezuela, Costa Rica v Mexico, Togo v Morocco, Nigeria v Tunisia, Wednesday, 9 September 2009: Czech Republic v San Marino, Armenia v Belgium, Faroe Islands v Lithuania, Malta v Sweden, Belarus v Ukraine, Liechtenstein v Finland, Romania v Austria, Bosnia v Turkey, Andorra v Kazakhstan, Israel v Luxembourg, Montenegro v Cyprus, Latvia v Switzerland, Albania v Denmark, Norway v Macedonia, Germany v Azerbaijan, Wales v Russia, Northern Ireland v Slovakia, Hungary v Portugal, Slovenia v Poland, Italy v Bulgaria, England v Croatia, Serbia v France, Scotland v Netherlands (Holland), Qatar v Oman, Saudi Arabia v Bahrain, Montenegro v Cyprus, Saudi Arabia v Bahrain, Moldova v Greece, Iceland v Georgia, Spain v Estonia, Bolivia v Ecuador, Uruguay v Colombia, Thursday, 10 September 2009: Paraguay v Argentina, Trinidad and Tobago v USA, Brazil v Chile, Venezuela v Peru, El Salvador v Costa Rica, Mexico v Honduras, Saturday, 10 October 2009: Japan v Scotland, Russia v Germany, Bahrain v New Zealand, Estonia v Bosnia, Armenia v Spain, Ukraine v England, Denmark v Sweden, Serbia v Romania, Belgium v Turkey, Ireland v Italy, Portugal v Hungary, Sunday, 11 October 2009: Benin v Ghana, Tunisia v Kenya, Nigeria v Mozambique, Algeria v Rwanda, Bolivia v Brazil, Wednesday, 14 October 2009: Andorra v Ukraine, Germany v Finland, Azerbaijan v Russia, Greece v Luxembourg, Liechtenstein v Wales, Bosnia v Spain, Turkey v Armenia, Ireland v Montenegro, Italy v Cyprus, Poland v Slovakia, Portugal v Malta, Denmark v Hungary, England v Belarus.

Friendlies:

Tuesday, 2 March 2010: Brazil v Ireland, Wednesday, 3 March 2010: Algeria v Serbia, Hungary v Russia, Romania v Israel, Austria v Denmark, Poland v Bulgaria, Wales v Sweden, Belgium v Croatia, France v Spain, Germany v Argentina, Italy v Cameroon, England v Egypt, Scotland v Czech Republic, Portugal v China, Switzerland v Uruguay, Netherlands (Holland) v USA, Thursday, 13 May 2010: Germany v Malta, Saturday, 22 May 2010: Egypt v Kuwait, USA v Germany, Sunday, 23 May 2010: Croatia v Wales, Monday, 24 May 2010: South Africa v Bulgaria, Portugal v Cape Verde, England v Mexico, Argentina v Canada, Tuesday, 25 May 2010: Georgia v Cameroon, Saudi Arabia v Nigeria, Greece v North Korea, Montenegro v Albania, Ireland v Paraguay, Wednesday, 26 May 2010: Northern Ireland v Turkey, Holland (Netherlands) v Mexico, Estonia v Croatia, France v Costa Rica, Thursday, 27 May 2010: Belarus v Honduras, Denmark v Senegal, South Africa v Colombia, Friday, 28 May 2010: Ireland v Algeria, Saturday, 29 May 2010: Cameroon v Slovakia, Norway v Montenegro, Poland v Finland, Spain v Saudi Arabia, Sweden v Bosnia, Ukraine v Romania, Hungary v Germany, USA v Turkey, Sunday, 30 May 2010: England v Japan, Paraguay v Ivory Coast, Mexico v Gambia, Nigeria v Colombia, Tunisia v France, Chile v Ireland, Monday, 31 May 2010: South Africa v Guatemala, Tuesday, 1 June 2010: Holland (Netherlands) v Ghana, Switzerland v Costa Rica, Portugal v Cameroon, Wednesday, 2 June 2010: Greece v Paraguay, Norway v Ukraine, Romania v Macedonia, Serbia v Poland, Thursday, 3 June 2010: Spain v South Korea, Italy v Mexico, Germany v Bosnia, Friday, 4 June 2010: France v China, Slovenia v New Zealand, Saturday, 5 June 2010: Holland (Netherlands) v Hungary, South Africa v Denmark, USA v Australia, Ghana v Latvia, Slovakia v Costa Rica, Algeria v UAE, Honduras v Romania, Serbia v Cameroon, Switzerland v Italy, Sunday, 6 June 2010: Nigeria v North Korea, Monday, 7 June 2010: Tanzania v Brazil, Tuesday, 8 June 2010: Portugal v Mozambique, Spain v Poland, Wednesday, 9 June 2010: Chile v New Zealand

GHANA CAN 2008

Group A: Ghana, Morocco, Guinea, Namibia;
Group B: Nigeria, Ivory Coast , Mali, Benin;
Group C: Egypt, Cameroon, Zambia, Sudan,
Group D: Tunisia, Senegal , South Africa , Angola,

Quarter-finals: 03/02/08: 1. Group A winners v Group B runners-up (Accra), 2. Group B winners v Group A runners-up (Sekondi); 04/02/08: 3. Group C winners v Group D runners-up (Kumasi), 4. Group D winners v Group C runners-up (Tamale)
Semi-finals: 07/02/08: Winner quarter-final 1 v Winner quarter-final 4 (Accra), Winner quarter-final 2 v Winner quarter-final 3 (Kumasi)
Third place play-off: 09/02/08 (Accra)
Final: 10/02/08 (Accra)


Rugby World Cup 2007 fixtures

Pool A: England, South Africa, Samoa, USA, Tonga. Pool B: Australia, Wales, Fiji, Canada, Japan. Pool C: New Zealand, Scotland, Italy, Romania, Portugal. Pool D: France, Ireland, Argentina, Georgia, Namibia

7 September: France v Argentina, 8 September: England v USA, Australia v Japan, Lyon, New Zealand v Italy, 9 September: Ireland v Namibia, Wales v Canada, South Africa v Samoa, Scotland v Portugal; 11 September: Argentina v Georgia; 12 September: Italy v Romania, USA v Tonga, Japan v Fiji; 14 September: England v South Africa; 15 September: Ireland v Georgia, Wales v Australia, New Zealand v Portugal; 16 September: Fiji v Canada, Samoa v Tonga, France v Namibia; 18 September: Scotland v Romania; 19 September: Italy v Portugal; 20 September: Wales v Japan; 21 September: France v Ireland; 22 September: South Africa v Tonga, Argentina v Namibia, England v Samoa; 23 September: Scotland v New Zealand, Australia v Fiji; 25 September: Canada v Japan, Romania v Portugal; 26 September: Georgia v Namibia, Samoa v USA; 28 September: England v Tonga; 29 September: Australia v Canada, Wales v Fiji, New Zealand v Romania; 30 September: France v Georgia, South Africa v USA, Ireland v Argentina; 6 October: Quater Final 1: Australia v England, Quater Final 2: New Zealand v France; 7 October: Quater Final 3: South Africa v Fiji, Quater Final 4: Argentina v Scotland; 13 October: SemiFinal1; 14 October: SemiFinal2; 19 October: 3rd place play-off, Parc des Princes; 20 October: Final, Stade de France (2000 BST)

Copa America

Group A: Uruguay v Peru , Venezuela v Bolivia; Bolivia v Uruguay Venezuela v Peru Peru v Bolivia, Venezuela v Uruguay

Group B: Ecuador v Chile , Brasil v Mexico, Brasil v Chile , Mexico v Ecuador Mexico v Chile, Brasil v Ecuador

Group C: Paraguay v Colombia/Columbia , Argentina v Estados Unidos/USA, USA v Paraguay, Argentina v Colombia/Columbia, Colombia/Columbia v USA, Argentina v Paraguay

Final Copa America : Brazil v Argentina

CONCAF GOLD Cup 2007

Group A: Costa Rica (CRC), Haiti (HAI), Canada (CAN), Guadeloupe (GLP); Group B: USA, Trin-Tob. (TRI), Guatemala (GUA), El Salvador (SLV); Group C: Mexico (MEX), Panama (PAN), Honduras (HON), Cuba (CUB)

EURO 2008 (European Championships) Teams and Fixtures

Group A: Switzerland, Czech Republic, Portugal, Turkey. Group B: Austria, Croatia, Germany, Poland. Group C: Netherlands, Italy, Romania, France. Group D: Greece, Sweden, Spain, Russia


Saturday, 07 June 2008: (Group A) Switzerland v Czech Republic 17:00, Portugal v Turkey 19:45; Sunday, 08 June 2008: (Group B) Austria v Croatia 17:00, Germany v Poland 19:45; Monday, 09 June 2008: (Group C) Romania v France 17:00, Holland v Italy 19:45; Tuesday, 10 June 2008: (Group D) Spain v Russia 17:00, Greece v Sweden 19:45; Wednesday, 11 June 2008: (Group A) Czech Republic v Portugal 17:00, Switzerland v Turkey 19:45; Thursday, 12 June 2008: (Group B) Croatia v Germany 17:00, Austria v Poland 19:45; Friday, 13 June 2008: (Group C) Italy v Romania 17:00, Holland v France 19:45; Saturday, 14 June 2008: (Group D) Sweden v Spain 17:00, Greece v Russia 19:45; Sunday, 15 June 2008: (Group A) Switzerland v Portugal 19:45, Turkey v Czech Republic 19:45; Monday, 16 June 2008: (Group B) Austria v Germany 19:45, Poland v Croatia 19:45; Tuesday, 17 June 2008: (Group C) France v Italy 19:45, Holland v Romania 19:45; Wednesday, 18 June 2008: (Group D) Greece v Spain 19:45, Russia v Sweden 19:45; Thursday, 19 June 2008: Portugal v Germany, Quarter Final (Euro 2008), 19:45; Friday, 20 June 2008: Croatia v Turkey, Quarter Final (Euro 2008), 19:45; Saturday, 21 June 2008: Holland (Netherlands) v Russia, Quarter Final (Euro 2008), 19:45; Sunday, 22 June 2008: Spain v Italy, Quarter Final (Euro 2008), 19:45; Wednesday, 25 June 2008: Germany v Turkey, Semi-Final (Euro 2008), Thursday, 26 June 2008: Russia v Spain, Semi-Final (Euro 2008), 19:45; Sunday, 29 June 2008: Germany v Spain, Final, 19:45. Euro 2008 champions: !!! SPAIN !!!

WORLD CUP 2010 SOUTH AFRICA
FIXTURES AND VENUES
Match Date Venue Teams/Squads Time

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48

Round of 16
49
50
51
52
53
54
55
56
Quarter-finals
Matches

57
58
59
60
Semi-finals
Matches

61
62
Third Place
Match

63


Final
Match

64


11.juin.10
11.juin.10
12.juin.10
12.juin.10
12.juin.10
13.juin.10
13.juin.10
13.juin.10
14.juin.10
14.juin.10
14.juin.10
15.juin.10
15.juin.10
15.juin.10
16.juin.10
16.juin.10
16.juin.10
17.juin.10
17.juin.10
17.juin.10
18.juin.10
18.juin.10
18.juin.10
19.juin.10
19.juin.10
19.juin.10
20.juin.10
20.juin.10
20.juin.10
21.juin.10
21.juin.10
21.juin.10
22.juin.10
22.juin.10
22.juin.10
22.juin.10
23.juin.10
23.juin.10
23.juin.10
23.juin.10
24.juin.10
24.juin.10
24.juin.10
24.juin.10
25.juin.10
25.juin.10
25.juin.10
25.juin.10

Date
26.juin.10
26.juin.10
27.juin.10
27.juin.10
28.juin.10
28.juin.10
29.juin.10
29.juin.10

Date
02.juil.10
02.juil.10
03.juil.10
03.juil.10

Date
06.juil.10
07.juil.10

Date
10.juil.10

Date
11.juil.10



Johannesburg
Cape Town
Port Elizabeth
Johannesburg
Rustenburg
Polokwane
Pretoria
Durban
Johannesburg
Bloemfontein
Cape Town
Rustenburg
Port Elizabeth
Johannesburg
Nelspruit
Durban
Pretoria
Johannesburg
Bloemfontein
Polokwane
Port Elizabeth
Johannesburg
Cape Town
Durban
Rustenburg
Pretoria
Bloemfontein
Nelspruit
Johannesburg
Cape Town
Port Elizabeth
Johannesburg
Rustenburg
Bloemfontein
Durban
Polokwane
Port Elizabeth
Pretoria
Johannesburg
Nelspruit
Johannesburg
Polokwane
Rustenburg
Cape Town
Nelspruit
Durban
Bloemfontein
Pretoria

Venue
Port Elizabeth
Rustenburg
Bloemfontein
Johannesburg
Durban
Johannesburg
Pretoria
Cape Town

Venue
Port Elizabeth
Johannesburg
Cape Town
Johannesburg

Venue
Cape Town
Durban

Venue
Port Elizabeth

Venue
Johannesburg


South Africa v Mexico (1-1)
Uruguay v France (0-0)
Korea Republic v Greece (2-0)
Argentina v Nigeria (1-0)
England v USA (1-1)
Algeria v Slovenia (0-1)
Serbia v Ghana (0-1)
Germany v Australia (4-0)
Netherlands (Holland) v Denmark (2-0)
Japan v Cameroon (1-0)
Italy v Paraguay (1-1)
New Zealand v Slovakia (1-1)
Ivory Coast v Portugal (0-0)
Brazil v North Korea (2-1)
Honduras v Chile (0-1)
Spain v Switzerland (0-1)
South Africa v Uruguay (0-3)
Argentina v Korea Republic (4-1)
Greece v Nigeria (2-1)
France v Mexico (0-2)
Germany v Serbia (0-1)
Slovenia v USA (2-2)
England v Algeria (0-0)
Netherlands (Holland) v Japan (1-0)
Ghana v Australia (1-1)
Cameroon v Denmark (1-2)
Slovakia v Paraguay (0-2)
Italy v New Zealand (1-1)
Brazil v Ivory Coast (3-1)
Portugal v North Korea (7-0)
Chile v Switzerland (1-0)
Spain v Honduras (2-0)
Mexico v Uruguay (0-1)
France v South Africa (1-2)
Nigeria v Korea Republic (2-2)
Greece v Argentina (0-2)
Slovenia v England (0-1)
USA v Algeria (1-0)
Ghana v Germany (0-1)
Australia v Serbia (2-1)
Slovakia v Italy (3-2)
Paraguay v New Zealand (0-0)
Denmark v Japan (1-3)
Cameroon v Netherlands (1-2)
Korea DPR v Ivory Coast (1-2)
Portugal v Brazil (0-0)
Switzerland v Honduras (0-0)
Chile v Spain (1-2)

Teams
Uruguay v South Korea (2-1)
USA v Ghana (1-2)
Germany v England (4-1)
Argentina v Mexico (3-1)
Netherlands (Holland) v Slovakia (2-1)
Brazil (Brasil) v Chile (3-0)
Paraguay v Japan (5-3)
Spain v Portugal (1-0)

Teams
Netherlands (Holland) v Brazil (2-1)
Uruguay v Ghana (4-2)
Argentina v Germany (0-4)
Paraguay v Spain (0-1)

Teams
Uruguay v Netherlands (Holland) (2-3)
Germany v Spain (0-1)

Teams
Uruguay v Germany (2-3)

Teams
Netherlands (Holland) v Spain (0-1)


15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
12:30
15:00
19:30
15:00
15:00
19:30
19:30
15:00
15:00
19:30
19:30
15:00
15:00
19:30
19:30
15:00
15:00
19:30
19:30

Time
15:00
19:30
15:00
19:30
15:00
19:30
15:00
19:30

Time
15:00
19:30
15:00
19:30

Time
19:30
19:30

Time
19:30

Time
19:30

Group A: South Africa, Mexico, Uruguay, France. Friday, 11 June 2010: South Africa v Mexico, Uruguay v France, Wednesday, 16 June 2010: South Africa v Uruguay, Thursday, 17 June 2010: France v Mexico, Tuesday, 22 June 2010: France v South Africa, Mexico v Uruguay,
Group B : Argentina, Nigeria, South Korea, Greece, Saturday, 12 June 2010: South Korea v Greece, Argentina v Nigeria, Thursday, 17 June 2010: Argentina v South Korea, Greece v Nigeria, Tuesday, 22 June 2010: Greece v Argentina, Nigeria v South Korea,
Group C : England, United States, Algeria, Slovenia, Saturday, 12 June 2010: England v USA, Sunday, 13 June 2010: Algeria v Slovenia, Friday, 18 June 2010: Slovenia v USA, England v Algeria, Wednesday, 23 June 2010: Slovenia v England, USA v Algeria,
Group D :Germany, Australia, Serbia, Ghana, Sunday, 13 June 2010: Serbia v Ghana, Germany v Australia, Friday, 18 June 2010: Germany v Serbia, Saturday, 19 June 2010: Ghana v Australia, Wednesday, 23 June 2010: Australia v Serbia, Ghana v Germany,
Group E :Netherlands (Holland), Denmark, Japan, Cameroon, Monday, 14 June 2010: Netherlands (Holland) v Denmark, Japan v Cameroon, Saturday, 19 June 2010: Netherlands (Holland) v Japan, Cameroon v Denmark, Thursday, 24 June 2010: Cameroon v Netherlands (Holland), Denmark v Japan,
Group F :Italy, Paraguay, New Zealand, Slovakia, Monday, 14 June 2010: Italy v Paraguay, Tuesday, 15 June 2010: New Zealand v Slovakia, Sunday, 20 June 2010: Slovakia v Paraguay, Italy v New Zealand, Thursday, 24 June 2010: Paraguay v New Zealand, Slovakia v Italy,
Group G :Brazil (Brasil), North Korea, Ivory Coast, Portugal, Tuesday, 15 June 2010: Ivory Coast v Portugal, Brazil (Brasil) v North Korea, Sunday, 20 June 2010: Brazil (Brasil) v Ivory Coast, Monday, 21 June 2010: Portugal v North Korea, Friday, 25 June 2010: North Korea v Ivory Coast, Portugal v Brazil (Brasil),
Group H :Spain, Switzerland, Honduras, Chile, Wednesday, 16 June 2010: Honduras v Chile, Spain v Switzerland, Monday, 21 June 2010: Chile v Switzerland, Spain v Honduras, Friday, 25 June 2010: Chile v Spain, Switzerland v Honduras,
Round 16 :Saturday, 26 June 2010: Uruguay v South Korea, USA v Ghana, Sunday, 27 June 2010: Germany v England, Argentina v Mexico, Monday, 28 June 2010: Netherlands (Holland) v Slovakia, Brazil (Brasil) v Chile, Tuesday, 29 June 2010: Paraguay v Japan, Spain v Portugal
Quarter-finals : Friday, 2 July 2010: Netherlands (Holland) v Brazil (Brasil), Uruguay v Ghana, Saturday, 3 July 2010: Argentina v Germany, Paraguay v Spain
Semi-finals :Tuesday, 6 July 2010: Uruguay v Netherlands (Holland), Wednesday, 7 July 2010: Germany v Spain
Third Place : Saturday, 10 July 2010: Uruguay v Germany
Final : Sunday, 11 July 2010: Netherlands (Holland) v Spain
WORLD CUP 2006 Germany
FIXTURES AND VENUES
Match Date Venue Teams/Squads Time

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48

Round of 16
49
50
51
52
53
54
55
56
Quarter-finals
Match

57
58
59
60
Semi-finals
Match

61
62
Third Place
Match

63


Final
Match

64


09.juin.06
09.juin.06
10.juin.06
10.juin.06
10.juin.06
11.juin.06
11.juin.06
11.juin.06
12.juin.06
12.juin.06
12.juin.06
13.juin.06
13.juin.06
13.juin.06
14.juin.06
14.juin.06
14.juin.06
15.juin.06
15.juin.06
15.juin.06
16.juin.06
16.juin.06
16.juin.06
17.juin.06
17.juin.06
17.juin.06
18.juin.06
18.juin.06
18.juin.06
19.juin.06
19.juin.06
19.juin.06
20.juin.06
20.juin.06
20.juin.06
20.juin.06
21.juin.06
21.juin.06
21.juin.06
21.juin.06
22.juin.06
22.juin.06
22.juin.06
22.juin.06
23.juin.06
23.juin.06
23.juin.06
23.juin.06

Date
24.juin.06
24.juin.06
25.juin.06
25.juin.06
26.juin.06
26.juin.06
27.juin.06
27.juin.06

Date
30.juin.06
30.juin.06
01.juil.06
01.juil.06

Date
04.juil.06
05.juil.06

Date
08.juil.06

Date
09.juil.06


Munich
Gelsenkirchen
Frankfurt
Dortmund
Hamburg
Leipzig
Nuremberg
Cologne
Hanover
Gelsenkirchen
Kaiserslautern
Berlin
Stuttgart
Frankfurt
Leipzig
Munich
Dortmund
Hamburg
Nuremberg
Berlin
Gelsenkirchen
Stuttgart
Hanover
Frankfurt
Kaiserslautern
Cologne
Munich
Nuremberg
Leipzig
Dortmund
Stuttgart
Hamburg
Berlin
Hanover
Cologne
Kaiserslautern
Frankfurt
Munich
Gelsenkirchen
Leipzig
Hamburg
Nuremberg
Dortmund
Stuttgart
Cologne
Hanover
Kaiserslautern
Berlin

Venue
Munich
Leipzig
Stuttgart
Nuremberg
Kaiserslautern
Cologne
Dortmund
Hanover

Venue
Berlin
Hamburg
Gelsenkirchen
Frankfurt

Venue
Dortmund
Munich

Venue
Stuttgart

Venue
Berlin


GERMANY:COSTA RICA
POLAND:ECUADOR
ENGLAND:PARAGUAY
TRINIDAD TOBAGO:SWEDEN
ARGENTINA:IVORY COST
SERBIA :NETHERLANDS (Holland)
MEXICO:IRAN
ANGOLA:PORTUGAL
ITALY:GHANA
USA:CZECH REP
AUSTRALIA:JAPAN
BRAZIL:CROATIA
FRANCE:SWITZERLAND
KOREA REP:TOGO
SPAIN:UKRAINE
TUNISIA:SAUDI ARABIA
GERMANY:POLAND
ECUADOR:COSTA RICA
ENGLAND:TRINIDAD TOBAGO
SWEDEN:PARAGUAY
ARGENTINA:SERBIA
NETHERLANDS (Holland):IVORY COST
MEXICO:ANGOLA
PORTUGAL:IRAN
ITALY:USA
CZECH REP:GHANA
BRAZIL:AUSTRALIA
JAPAN:CROATIA
FRANCE:KOREA REP
TOGO:SWITZERLAND
SPAIN:TUNISIA
SAUDI ARABIA:UKRAINE
ECUADOR:GERMANY
COSTA RICA:POLAND
SWEDEN:ENGLAND
PARAGUAY:TRINIDAD TOBAGO
NETHERLANDS (Holland):ARGENTINA
IVORY COST:SERBIA
PORTUGAL:MEXICO
IRAN:ANGOLA
CZECH REP:ITALY
GHANA:USA
JAPAN:BRAZIL
CROATIA:AUSTRALIA
TOGO:FRANCE
SWITZERLAND:KOREA REP
SAUDI ARABIA:SPAIN
UKRAINE:TUNISIA

Teams
GERMANY:SWEDEN
ARGENTINA:MEXICO
ENGLAND:ECUADOR
PORTUGAL:HOLLAND
ITALY:AUSTRALIA
SWITZERLAND:UKRAINE
BRAZIL:GHANA
SPAIN:FRANCE

Teams
GERMANY:ARGENTINA
ITALY:UKRAINE
ENGLAND:PORTUGAL
BRAZIL:FRANCE

Teams
GERMANY:ITALY
PORTUGAL:FRANCE

Teams
GERMANY:PORTUGAL (Winner: Germany)

Teams
ITALY:FRANCE (World Cup Winner: Italy)


18:00
21:00
15:00
18:00
21:00
15:00
18:00
21:00
21:00
18:00
15:00
21:00
18:00
15:00
15:00
18:00
21:00
15:00
18:00
21:00
15:00
18:00
21:00
15:00
21:00
18:00
18:00
15:00
21:00
15:00
21:00
18:00
16:00
16:00
21:00
21:00
21:00
21:00
16:00
16:00
16:00
16:00
21:00
21:00
21:00
21:00
16:00
16:00

Time
17:00
21:00
17:00
21:00
17:00
21:00
17:00
21:00

Time
17:00
21:00
17:00
21:00

Time
21:00
21:00

Time
21:00

Time
20:00


Please visit our Blogs: 1, 2, 3 and our Latest Football News

Disclaimer: SATLIVEONPC.COM does not include streaming media. SATLIVEONPC.COM dœs not display or offer audio visual content: as this website does not host any videos or streams! Members are supplied with software and links to thousands streaming internet Tv from around the world. All video streams are copyright of their respective stations. While we make every effort to ensure the accuracy and reliability of our services, SATLIVEONPC.COM makes no warranties or guarantees as to their suitability for any purpose. SATLIVEONPC.COM accepts no responsibility for any use made of the information provided and shall not be liable for any loss suffered. Links lead to web sites over which SATLIVEONPC.COM has no control and for which we cannot accept responsibility. We are not affiliated nor claim to be affiliated with any of the owners or providers of videos/streams and websites mentionned on our web site.

Copyright © 2005-2010 All Rights Reserved